​Пам’ять вічно жива

І знову на білому світі найпрекрасніша пора року – весна. Вона дарує нам щедре сонячне тепло, пташиний щебіт, аромат квітучих садів і пахучого різнотрав’я. Весна – це пора щорічного відродження природи, розквіт надій і прекрасних почуттів.

Та для старших поколінь кожен травень відгукується болем у серцях, адже у світлий День Перемоги вони щемно згадують роки Другої світової війни, свою обпалену юність, важкі втрати рідних і близьких. І хоча історія відлічує вже 74 мирну весну, пам’ять про 9 травня 1945 року не згасає.

8 травня у Ходосівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено інформаційно-виховну годину з нагоди Дня пам’яті та примирення. Під час заходу ведучі зазначили про те, який значний внесок Україна зробила у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини та наголосили, що День пам’яті та примирення та День Перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Сьогодні Україна знову у вогні, на буремному сході нашої держави знову ллється кров українців, які мужньо захищають рідну землю від агресора. Але це не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги.

Як показує довга історія нашого народу, українці ніколи не дають підрізати собі крила. Ми миролюбна нація, яка народжена вільною для того, щоб творити, будувати, відкривати та розвиватися. І ці безцінні якості у нас не зможе забрати ніхто!

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам’ятних днів Другої світової війни, тому 8 та 9 травня весь світ прикрашає свій одяг маленькою квіточкою маку, показуючи, що пам’ять про ті страшні події ще жива, що гордість за подвиги жевріє в наших очах, а біль втрати досі обпалює серця.

Інформаційно-виховна година пройшла під гаслом: "Пам’ятаємо. Перемагаємо". Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Ми хочемо без воєн жити.

Хай буде мир на всій землі!

Хай літають завжди журавлі,

Колоски видзвонюють налиті.

Ми за те, щоб мир був на землі

Для усіх на цілім світі!