Організація дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти в умовах реформи «Нова українська школа»

У наш час, час – Інтернет-технологій, багато аспектів нашого життя переноситься в мережу, прискорюючи тим самим темпи розвитку інформаційного суспільства і долаючи географічні бар’єри. Не стає виключенням і освіта. Інтернет дає змогу розширити можливості здобуття освіти і навчання стає справді повноцінним та всеохоплюючим.

Дистанційна освіта - це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь який зручний час. А дистанцiйне навчання– це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю вчителів та учнів на рiзних етапах навчання iсамостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.

Багато різноманітних запитань виникає у освітян Києво-Святошинського району, а саме: Яким чином краще організувати дистанційне навчання? Який інструментарій для цього потрібний? Яку вибрати електронну платформу для організації навчання за дистанційною формою? З чого почати організацію такого навчання?

З метою організації ефективного навчального процесу дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти для освітян Києво-Святошинського району у Вишнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 27 березня 2019 року відбувся регіональний навчально-методичний семінар для керівних і педагогічних кадрів з теми: «Організація дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти в умовах реформи «Нова українська школа».

Провідними спікерами семінару були наукові співробітники кафедри відкритих інформаційних систем та інформаційно-комунікаційних технологій ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» Центрального інституту післядипломної освіти: Касьян Сергій Петрович, завідувач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій, кандидат педагогічних наук; Ляхоцька Лариса Леонідівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій; Антощук Світлана Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій; Бойченко Оксана Анатоліївна, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій; Андрос Мирослав Євгенович, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій.

Питання які було розглянуто під час роботи семінару:

  • Система дистанційної освіти в Україні в умовах реформування. (Доповідач: Касьян Сергій Петрович)
  • .Інформаційно-цифрова компетентність учасників освітнього процесу закладу загальної середньої освіти (Доповідач: Ляхоцька Лариса Леонідівна)
  • Шляхи впровадження технологій дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

(Доповідач: Антощук Світлана Володимирівна)

  • Сучасні платформи дистанційного навчання, критерії їх вибору для закладів загальної середньої освіти(Доповідач: Бойченко Оксана Анатоліївна)
  • Е-тестування на основі різних Інтернет-сервісів(Доповідач: Андрос Мирослав Євгенович)

Організація і реалізація процесу дистанційного навчання в районі потребує подальшого розвитку, оскільки воно покликане сприяти вирішенню ряду соціально – значимих задач. Семінар став початком відліку роботи в цьому напрямку і окреслив наступні кроки освітян для досягнення поставленої мети, а саме, організувати в закладах освіти району ефективну систему дистанційної форми навчання, як ефективного доповнення до традиційного навчання.