Використання когнітивно-поведінкової терапії в корекції порушень емоційно-вольової сфери у дітей-дошкільників

24 жовтня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Малятко» с. Петропавлівська Борщагівка відбувся семінар – практикум для працівників психологічної служби закладів дошкільної освіти району району на тему : «Використання когнітивно-поведінкової терапії в корекції порушень емоційно-вольової сфери у дітей-дошкільників».

Витоки багатьох проблем розвитку дитини, із якими стикаються батьки і педагоги, знаходяться у дошкільному дитинстві. Корекція і компенсація таких деформацій у дошкільному віці позначені істотними труднощами і потребують значно більших зусиль і витрат, аніж для їх запобігання. Тому повноцінний розвиток дитини дошкільного віку передбачає адекватну і кваліфіковану психолого-педагогічну підтримку з боку фахівців.

Центральним новоутворенням дитини старшого дошкільного віку є довільність поведінки – уміння керуватися у своїх діях осмисленою метою і мотивами. Якщо це новоутворення з’явилося не в повній мірі, то у дитини виникають труднощі у керуванні власними емоціями та волею.

Практичну частину семінару –практикуму представила практичний психолог ЗДО «Малятко» с. Петропавлівська Борщагівська Пупиніна Тетяна Вікторівна, де розглядалися питання щодо використання методів когнітивно-поведінкової терапії у роботі з дітьми, що мають емоційно-вольові порушення.

Тетяна Вікторівна Пупиніна продемонструвала практичне заняття з батьками та дітьми, що мають розлади активності та дефіцит уваги (за програмою Лютовой-Робертс Е., Мониной Г. «Учимся понимать своего ребенка»).

Під час інструктивно-методичної наради директор Центру практичної психології Тамара Володимирівна Герасімюк ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками роботи психологічної служби у 2018-2019 навчальному році. Практичним психологом центру практичної психології Крюковою Людмилою Олександрівною були висвітлені питання щодо нормативно-правового забезпечення діяльності працівників психологічної служби: Положення про психологічну службу України та нові вимоги до ведення робочої документації.