Дотик природи

1-3 листопада 2017 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України, пройшов ІІ етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». У фіналі конкурсу було представлено 164 наукових проекти за різними категоріями.

У складі представників Київської області для очного захисту у фіналі було відібрано роботу Громової Дарини, вихованки гуртка «Екологи-краєзнавці» Києво-Святошинського РЦЕНТУМ, учениці Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Дарина виконала проектну роботу на тему: «Вікові дуби – жива спадщина рідного краю» у секції «Науки про Землю». Керівник – Фоміна Олена Леонідівна.

В даній проектній роботі було досліджено популяцію дуба звичайного (Quercus robur) південної околиці м. Києва в межах Національного природного парку „Голосіївський”. Було обстежено південну частину Національного природного парку „Голосіївський” і виявлено багато вікових дубів обхватом 150 - 450 см, які раніше не були описані в літературі. Також досліджено історичну цінність та біологічні особливості деяких екземплярів Quercus robur, консорцію дубів, визначено геграфічні координати, вік та екологічний стан дубових насаджень південної околиці м. Київ, підібрані цікаві об’єкти для екологічного туризму та проведено просвітницьку роботу серед населення щодо збереження вікових дубів та інших вікових дерев.

За підсумками журі робота Громової Дарини «Вікові дуби – жива спадщина рідного краю» отримала ІІ місце, а також була визнана найкращою за рішенням юніорського журі. Вітаємо Дарину та бажаємо подальших творчих успіхів і нових цікавих проектів!