​Спеціалізовані бібліотеки для дітей та шкільні бібліотеки: соціальне партнерство

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» був проведений семінар за участю шкільних бібліотекарів Києво-Святошинського району Київської області на тему: «Спеціалізовані бібліотеки для дітей та шкільні бібліотеки: соціальне партнерство». Відкрила семінар  заступник директора КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» Смисловська Л.В. В своїй промові вона зупинилася на актуальних питаннях бібліотечного обслуговування дітей і наголосила, що особистість дитини-читача, її запити, уподобання завжди були і будуть головним орієнтиром у роботі дитячих і шкільних бібліотек.

Людмила Віталіївна провела екскурсію бібліотекою, під час якої шкільні бібліотекарі мали чудову нагоду детально ознайомитися з особливостями роботи відділів: відділом обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів,

обслуговування читачів учнів 5-9 класів, естетичного виховання, довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, дізналися про цікаві заходи, що проводяться у закладі, відвідали арт-галерею бібліотеки.

Далі у програмі семінару взяла участь завідувач науково-методичного відділу обласної бібліотеки для дітей Литвин О.М. з виступомпро співпрацю бібліотек для дітей та шкільних бібліотек.

З електронними ресурсами бібліотеки та віртуально-інформаційною службою КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» познайомили бібліотечних працівників району завідувач та головний бібліограф відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи Острікова Н.В. та Кіслєнкова К.Ю. Вони надали консультації та практичні поради стосовно питань бібліотечно-інформаційного обслуговування читачів різних вікових категорій, учителів, зокрема, проведення бібліотечно-бібліографічних занять у різноманітних формах, виховання у дітей культури електронного спілкування, доповнили свій виступ презентаціями, створеними працівниками бібліотеки.

З інформацією про впровадження Універсальної десяткової класифікації (УДК) в бібліотеках України виступила перед учасниками семінару Котляренко Т.С. – завідувач відділу обліку, комплектування та обробки документів КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей».

Новинки художньої літератури для дітей, батьків, учителів,отримані за Державною програмою «Українська книга», цікаво і змістовно презентували головний бібліотекар відділу обслуговування читачів-учнів 5-9 класів Ісай Т.О. та– завідувач відділу естетичного виховання Трунова Ю.І.

Підсумки семінару підвели Смисловська Л.В.- заступник директора Київської обласної бібліотеки для дітей та Пучкова Н.В. – методист з бібліотечних фондів відділу освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області та висловили сподівання про подальшу співпрацю.

Методист РМЦ  Н.В.Пучкова