День пам’яті жертв голодомору в навчальних закладах району

Пам’ять– нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, ще ненароджених – у лонах матерів.

Невідома кількість жертв – від 5 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства - голодомор вважається найбільшою трагедією.

27-30 листопада 2015 рокув в загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли заходи до Дня Пам’яті жертв голодоморів в Україні. В Софіївсько-Борщагівському НВК  на початку першого уроку вся школа хвилиною мовчання вшанувала мільйони безневинно убієнних людей, запаливши Свічки Пам’яті. Це мить, коли кожензамислюєтьсянад тим, який жах пережили українці в ті страшні часи і молиться за упокій померлих. У шкільній бібліотеці було організовано книжкову виставку «Забуттю не підлягає…» Просвітницькі уроки «Причини і наслідки голодоморів на Україні» для учнів 6-11 класів провели члени громадської організації «Дух нації» Олександр Чупринюк і Євген Скрипка.

 Так і в Білогородській ЗОШ №1 27 листопада запалили у кожному класі свічку в пам’ять про померлих під час Голодомору 1932-1933р.

Цей вогник символізує скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Перший урок у кожному класі розпочався розповідями про Голодомор.

А ще учні 9-Б класу з класним керівником (вчителем історії) Шевченко К.К. підготували музично-літературну композицію «З присвятою замордованим голодом…»

А28 ЛИСТОПАДА, О 16.00, КОЛИ НІЧ ГАСИТИМЕ ДЕНЬ, МИ ЗАСВІТИМО СВІЧКИ В КОЖНІЙ РОДИНІЦІЛУ НІЧ ВОНИ ГОРІТИМУТЬ, ЗІГРІВАЮЧИ ЗОРІ , НЕБО І ДУШІ ТИХ, КОГОВ 32-33-ОМУ НЕВІДСПІВАЛИ, НЕОПЛАКАЛИ, НЕПРОВЕЛИ, НЕПОМЯНУЛИ...

заходи до Дня пам’яті жертв-голодомору:

у Ходосівській ЗОШ І-ІІІ ст.

у Музичанській ЗОШ І-ІІІ ст.

- у Забірській ЗОШ І-ІІІ ст

 - у Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ст

- у Бузівській ЗОШ І-ІІІ ст.